SubscribeBlog

Banket (3) @ Provoz Hlubina

V sobotu 24.6.2016 se v režii ostravského kolektivu Audio_Video_Bass opět potkáme v areálu Provozu Hlubina před kavárnou Maryčka. Kromě obvyklých hudebních radovánek se opět můžete těšit na velkoplošnou projekci a pokud vše klapne tak, jak má, ke koupi by mělo být i nějaké drobné občerstvení z venkovního grilu.

Co se vizuální stránky týče, stejně jako minule pojedeme na zařízení od kopřivnického Lumitrixu. Pro představu, jak to vypadalo v reálu na minulém Banketu, se můžete podívat na níže zavěšené časosběrné video:

Banket (3) @ Provoz Hlubina

24´6´2017 / 19:00 – 2:00

DJs: WZ / Flu / DLKT / Fizzy / Moskalus / Hardware

Video: Epix & Tubabagoseth

Vstup: 50 CZK

FB: https://www.facebook.com/events/137996563429357

banket_6_17_2

 

Lazytempo opět míří do Docku

Téměř po půl roce se Lazytempo vrací do Docku, a to v rámci mejdanu, který byl operativně (a tedy na poslední chvíli) domluven jako náhrada za elektronickou ministage, jež měla před klubem fungovat pod hlavičkou letos bohužel zrušeného festivalu Ponašymu.

Pokud počasí dovolí, bude se hrát od šesti do půlnoci venku a pak se dle nálady přesuneme dovnitř. Jak napovídá podtitul, čeká vás kosmopolitní směsice západních, východních a tropických hudebních vlivů rámovaných soudobou elektronikou, jak v tanečnějším tak poslechovém provedení. A možná dorazí i promítač…


Lazytempo / Dock / 3.6.2017 / 18:00 až 00:00 (a možná i déle)

DJs: DLKT / Eklektik Fluidum / Flu / Forma / Junkett / Moskalus

Vstup: dobrovolný

FB: zde

tropic

Banket(2)@Maryčka

Druhý letošní Banket je naplánován na pátek 26.5.2017, a to na tradičním místě, v Areálu bývalého dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic. Tentokrát snad vše – a počasí obzvlášť – vyjde tak, jak má a celý mejdan se odehraje tak, jak to bylo v plánu již minule, tedy v plenéru, venku před Maryčkou.

Vše vypukne kolem sedmé večer a se soumrakem se přidá i velkoformátová projekce na čelní stěně budovy. Aktuální info naleznete zde.


Banket (2) / Maryčka / 25.7.2017 / 19:00 až 1:00

DJs: Lednička / Moskalus / Flu / DLKT / Creax

Vstup: 50 CZK

banket_2

(Re)Banket

S jarem opět startuje hlubinný Banket a v porovnání s rokem minulým můžete očekávat větší, lepší a bohatší audiovizuální hostinu. První akce je naplánována na 21.4. a přinejmenším do prázdnin se budeme potkávat každý měsíc, neb další potvrzené termíny jsou 26.5. a 23.6. Takže jen houšť a větší kapky!

Startujeme další edici venkovních akcí na Hlubině, konkrétně před kavárnou Maryčka, zaměřených na nemainstreamovou taneční hudbu, která podle nás k Ostravě vždy patřila, jen poslední dobou nějak vymizela. Zůstal tu po ní obrovský prostor a my ho chceme zaplnit. Banket je akce, která představuje, co všechno podle nás nemainstreamová taneční hudba v roce 2017 znamená. Je toho dost. Takže žánrově vymezenou akci nečekejte, aspoň zatím ne.

Minulé jaro/léto jsme si hodně věcí vyzkoušeli a v mezičase jsme se s nimi snažili pracovat. Vzniklo množství vizí a plánů část z nich chceme uskutečnit už v pátek 21.4. Nejdůležitější je nový, posílený zvuk a velkoplošná projekce tentokrát od @Moskaluse. Na vizuální stránku se obecně chceme zaměřit mnohem víc, než před rokem. Oboje ale vynikne nejlíp venku, takže doufejme, že počasí bude na naší straně. Když ne, vždycky můžeme vše přesunout dovnitř.

Hudebně to aspoň zhruba bude někde na pomezí house/bass. Na začátek pěkně v klidu, máme před sebou celé léto, takže není kam spěchat. O hudbu se postará lokální banda + v premiéře pražsko-ostravský pán HARDWARE.

21.4.2017 / Maryčka, Hlubina, Dolní oblast Vítkovic

HARDWARE / FLU / MOSKALUS / DLKT

Vstup: 50Kč

FB Event

Towards the end of April we launch another series of open-air parties at Maryčka café in Hlubina- Dolní Vítkovice, Ostrava. Our aim is to play alternative dance music as we believe it has always had a place in Ostrava, in recent years though it has vanished in a shroud of mainstream music festivals. At the parties we aim to bring to you a plethora of beats that is lacking from the mainstream electronic music scene with the help of some homegrown djs.

The previous Spring through Summer we had a chance to try a number of things and have learnt a few valuable lessons through the experience. We’ve come up with a number of ideas, plans and visions some of which we’d like to realize as soon as next Friday. We can surely promise new, stronger sound and large scale projections by Moskalus. In fact moving forward we want to focus on stronger audio-visual projects to bring you an all immersive experience. Now all we need is great weather so we are not forced to move the party indoors. Banket as always is at its optimal best outdoors.

As far as the music goes, expect some great house and bass tunes played by your local crew and one of our boys who now lives in Prague.

21.4.2017 / Maryčka, Hlubina, Dolní oblast Vítkovic

HARDWARE / FLU / MOSKALUS / DLKT

Vstup: 50Kč

FB Event

 


Lazytempo v Pjetce

Ačkoliv Pjetka navazuje na mnohaletý provoz hudební hospody v Michálkovicích, dá se říci, že v rámci ostravské klubové scény je tenhle podnik pořád ještě nováčkem. Navzdory tomu si však Pjetka za necelý rok po své reinkarnaci na nové adrese vybudovala pověst místa, kam stojí za to zajít jak za dobrou hudbou, tak za dobrým jídlem.

Počínaje rokem 2017 se v pravidelném programu klubu jednou měsíčně objevily také páteční večery zaměřené na elektronickou muziku. A březnovou edici tohoto zatím bezejmenného večírku dostali na starost Junkett a Flu.

Typicky eklektická směsice různých žánrů současné globální bassové scény bude tentokrát speciálně pro Pjetku nařezána jazzovými rytmy a náladami o něco více, než bývá v jejich setech zvykem.

10.3.2017 / 20:00-23:00
Pjetka / Havličkovo nábřeží 687/21, Ostrava

pjetka

Speciálně aktuální Lazytempo

Po několika letech vyKlidněné rezidentury se náš tradiční štěpánský majdan stěhuje na nové místo, aneb Jelen připlouvá do Docku.

Místo: Dock, Ostrava                                                                                                           Datum: 25.12.2016                                                                                                               Od / do: 21:00 / 03:00 (?)                                                                                                 Audio: DLKT / Flu / Forma / Globegg / Junkett a spol.
Video: Kenny                                                                                                                   FBhttps://www.facebook.com/events/600184926850778/

***

Itinerář plavby:
21:00-22:00 Globegg
22:00-23:00 Forma
23:00-00:00 Junkett
00:00-01:00 DLKT
01:00-02:00 Flu
02:00-??:?? multikulti mashup

lt-jelen-2016

Festivalový Banket

banket [baŋkɛt]: slavnostní hostina pro mnoho lidí

Multižánrový hudební večírek Banket se během posledního půlroku více než úspěšně zabydlel v programu kavárny Maryčka. Ti, kteří v páteční podvečery zavítali do Dolní oblasti Vítkovic, se tak mohli vydat do nepříliš probádaných končin současné globální elektronické hudební scény. Okcident i orient, rozvinutý sever i rozvíjející se jih… Banket dal zkrátka opakovaně najevo, že neuznává hranice a nenechá se vtěsnat do hudebních škatulek.

V pátek 23.9. navážeme banketem hudebním na banket audiovizuální. Banket se tentokrát bude totiž realizovat v podobě afterparty následující po slavnostním zahájení 8. ročníku festivalu Ostrava Kamera Oko. Ten odstartuje úderem sedmé hodiny večerní, projekcí americko-íránské komedie Radio Dreams režiséra Babaka Jalaliho, aby se někdy po deváté přesunul do exteriérů (či v horším případě interiéru) kavárny Maryčka a pokračoval až do odchodu posledních hostí.

K tanci i poslechu zahraje DLKT a Flu.

plakat_oficial_oko8

Ven k lesu poď

Bassta Fidli Party

Kemp Lopůch, Smraďavka – Buchlovice
49.0770197N, 17.2922706E

chill | wonky | funky | cumbia | tropical | oriental | techno | minimal | psytrance

hudba | les | deko | oheň | louka | bar | světla

V kempu Lopůch na Smraďavce se v sobotu 27. 8. udá Bassta Fidli potlach, kde nebude chybět hudba, oheň, dekorace, les, bar, louka a trochu si i přisvítíme. Začneme v 15:30 a skončíme bůhvíkdy. Hudebně poputujeme od mechových psychilloutů, přes klečový andestep, rozkvetlou cumbiu, splašené skweee a wonky, nějaké to funky, pralesní tropical aj tribal až dondeme do techno, minimal a psytrance hájku.

● CHONG X (Latino Resiste / Global Amigos; Praha / Perú)
tropical madness
https://soundcloud.com/chong-x
http://www.hulkshare.com/globalamigos

● FLU (Lazytempo; Ostrava)
oriental | tropical
https://www.mixcloud.com/janbystricky50/
http://www.lazytempo.cz/

● TVP (Lunchmeat; Praha)
skweee | wonky
https://soundcloud.com/tvprodukt

● PRZEMA  (Uherské Hradiště)
cinematic | funky
https://soundcloud.com/hen10-przema

● KUSVEKYAKAKAO (Noisetribe; Uhesrký Brod)
psychill | psytrance
https://www.mixcloud.com/kusvekyakakao/

● BASSTA FIDLI DJs
andestep | urban cosmonaut | minimal | techno | tropical | oriental
Už-Aj | IRA | Dr. Bakan

Vstup free – Případný příspěvek potěší.

Zvuk od mixedbooking.cz

Ubytování je možno v chatkách a ve stanech. Ubytování v chatkách lze objednat na info@kemp-lopuch.cz

basstavvv

Long Lazy Friday

Ačkoliv je v křesťanském ritu Velký pátek považován za den rozjímání, truchlení a přísného půstu, bylo by zároveň škoda nevyužít nově uzákoněného státního svátku a neoslavit okamžik, ve kterém planetární ekliptika poprvé v novém roce protne nebeský rovník a nezvratně zase jednou nasměruje naše zemské šířky od zimy směrem k jaru a létu.

Velikonoční sestava ještě možná není zcela kompletní, nicméně určitě zahrají DLKT, Flu a Forma. Zbývá dodat, že se potkáme na Velký pátek, tradičně v klubu Klid.

Lazytempo

Klub Klid / 25.3.2016

LT_25_3_16_final

Banket

Fungování Provozu Hlubina patří k tomu zajímavějšímu, co se v Ostravě v oblasti alternativní kultury v poslední době povedlo realizovat. Je proto škoda, že nad rámec akcí, které již můžeme označit za zavedené (Festival Chee Chak, Kamera OKO), si lidé do těchto unikátních prostor sousedících s Dolní Oblasti Vítkovic i nadále hledají cestu poněkud obtížně.

Naší novou akcí, nazvanou (zcela nedvojsmyslně) Banket, bychom chtěli přispět k tomu, aby se Provoz Hlubina stal místem, kam se dá za dobrou muzikou chodit i častěji než jen párkrát do roka.

O premiérový večírek – a slovo večírek je zde zcela na místě, neb alespoň zpočátku se budeme potkávat mezi 18. a 22. hodinou – se hudebně postarají DLKT a Flu. Na plakátku avizovanou “bass music” tedy můžete očekávat prakticky ve všech jejích podobách od poslechových až po ryze tanečních.

Lazytempo a AVB uvádí…

Banket

18.3.2015 / Provoz Hlubina (kavárna Maryčka)

banket2

 

 

 

 

K tanci i poslechu

Flu – Beats of No Nation

No nations, no borders, just beats…

 1. Zeb – No Matter What They Say
 2. Sabo – Jump 
 3. Santos Suarez – The Drums (Sabo Edit) 
 4. Castro – Let Me Go
 5. Punjabi MCs – Snakecharmer (Rafael Aragon RMX) 
 6. Acid Arab – Hafla (Instrumental) 
 7. Khaled – Raba Raba (Uproot Andy RMX) 
 8. Sabo – Afro Fuego
 9. Dinksuoitinrev – Wang Doodler Samba (DJ Chillfreeze RMX) 
 10. DJ Melo – Yroco 
 11. Orchestre Succes Bantou – Liwanza (DJ Reaganomics RMX)
 12. Nadastrom – Raphael´s Theme
 13. Nickodemus – Funky Libra Child (Nickodemus RMX)
 14. Duke & Jones – Kamuku (4A) (1:09R)
 15. Balkan Beat Box – Balcumbia (DJ Superstereo´s Twerk On Acid RMX) 
 16. DJ Superstereo – Moombalkan (5A) (1:48R)
 17. Chong X – Balkanizer
 18. Thomas Blondet – Beyond the Balkans

49:44 / 320 kbps / Mixcloud / Soundcloud

Disclaimer: The header photo has been callously stolen as it is in fact a property of great German photographer Josef Schulz (from his series of abandoned border checkpoints “Übergang”, 2005-2008). Just check this guy´s portfolio. A pretty amazing stuff http://www.josefschulz.de/

 

[křak] opět v pohybu

[křak] se minulý měsíc po delší době probudil z hibernace a zabydlel se na radiu Punctum, které své digitální vlny vysílá do světa z jednoho žižkovského vnitrobloku na adrese Krásova 27.

S pořadem se potkáte každý třetí čtvrtek v měsíci, v tradičním čase mezi devátou a jedenáctou večerní, a to prostřednictvím odkazu na stránkách http://punctum.cz/

Únorový termín připadne na 18.2. (viz níže uvedený leták) a pokud by vás zajímalo, co se hrálo minule, celý pořad si můžete poslechnout na mixcloudu popřípadě stáhnout z páně Yadelova soundcloudu.

punctum2