Dokořán 2011 Karviná Dokořán 2011

Junkett a Flu na festivalu Dokořán v Karviné 6.8.2011

Občanské sdružení INICIATIVA DOKOŘÁN přináší již po sedmé do Karviné tři dny naplněné hudbou, dobrou zábavou a inspirací. Dokořán spojuje žánry a chce dát prostor všem bez ohledu na oblíbený playlist :) Dokořán není jen festival, je to místo, kde si můžete odpočinout, nabrat síly, potkat staré a najít nové přátele.

Festival Dokořán si už dávno získal pevnou pozici v hudbou nabité festivalové sezoně, stal se největší kulturní událostí roku 2009 v Karviné (čtěte více), je pořádán dobrovolníky a nadšenci a jako jeden z mála dá na názor svých návštěvníků.

LETOŠNÍ ROČNÍK 2011

Jsme velmi rádi, že se festival po roce znovu odehrává přímo v areálu Loděnice, která získala novou fasádu. Festival Dokořán se tak může pochlubit jedním z nejhezčích festivalových prostředí jaké v Česku najdete. Žádná letiště, kde se škvaří asfalt, žádná letní kina a staré fotbalové stadiony. Dokořán Vás přivítá v krásném parku, u vody, přestože do centra města to je jen pár minut chůze.

Dokořán i letos představí zahraniční kapely, a to z Velké Británie, Rakouska, Maďarska, Polska nebo Slovenska, samozřejmostí jsou mediálně známé české kapely i interpreti, kteří teprve slavní budou i díky nově nabraným fanouškům na Dokořánu.

Inciativa Dokořán se svým festivalem snaží zkvalitnit kulturní prostředí v karvinském regionu. Naším cílem je jediné – chceme Vám zpříjemnit pár letních dní. Těšíme se na Vás.

Festival Dokořán na Facebooku.

STAGES

LIVE STAGE
Kolem hlavní scény festivalu je rušno po celý den i noc, protože zde vystupují hlavní hvězdy festivalu, živé kapely a poskytuje největší prostor pro publikum i vystupující. Program LiveStage se vždy střídá s menší velikostně, nikoliv však kvalitativně Alterstage. LiveStage jako vždy pod širým nebem přivítá zvučná jména drsných tónů i libých zvuků. Live běží v pátek a sobotu vždy do 2:00.

CLUB STAGE
Dj’s a MC’s se realizují právě na klubové scéně, která ožívá právě pod pláštěm noci a hraje až do brzkých ranních hodin elektronickou hudbu stylu drum’n’bass, dub, acid, breakbeat atd. Právě díky této scéně může festival říct naplno, že je multižánrový a skutečně se na jednom místě potkávají různé hudební kultury. Taneční tóny oslovují i zatvrzelé příznivce kytar a bicích. Djing je také umění, každý rok o tom Clubstage přesvědčuje. Tato scéna začíná vždy později, ale zato jede až do 4:00 ráno!!

ALTER STAGE
Zdá se malá velikostí, ale obrovská kvalitou a obecenstvem. Alternativní scéna je určena vystupujícím mimo mainstream, ovšem každoročně jsou vystupující velmi povzbuzováni. AlterStage jako jediná hudební scéna hraje od čtvrtka do nedělního rána a její program je velmi nabitý. V první den festivalu se zde odehrávají koncerty regionálních kapel. Letos poprvé bude scéna open-air.

CINEMA ROOM
Kinostan je propojen s čajovnou, aby při promítání snímků z filmových, animačních a dokumentárních festivalů bylo zajištěno pohodlí, odpočinek i občerstvení. Letos CinemaRoom spolupracuje s českými i slovenskými filmovými školami. Součástí jsou besedy, autorská čtení a cestopisy. Kdo chce klid od náporu muziky, najde ho právě zde.

THEATRE STAGE
Divadelní scéna láká stále více kvalitních divadelních souborů, ale také návštěvníků všech věkových kategorií. Je dalším místem příjemného odpočinku od hlučnější části festivalového programu. I letos je očekávána vysoká návštěvnost a musíme zvětšovat zázemí každým rokem.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Kromě tradiční fireshow letos doprovází festival besedy, workshopy, autorská čtení, sportovní aktivity a také možnost seznámit se s činností různých užitečných neziskových organizací, působících v našem kraji i celé republice.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>