© 2015 . All rights reserved. enemMY

Art a hudba po Ostravsku…

Naplavenina je vrstva sedimentů, která se ukládala v dlouhém časovém období,       například kolem velkých říčních toků. Díky procesu eroze se sedimenty přenášejí z horního toku do nížinných oblastí, kde naplaveniny tvoří meandry a ostrovy. Nezřídka naplavenina nelogicky migruje i do okolních břehů a v případě velké drzosti a houževnatosti i okolních kopců a lesů.Náplav je materiál naplaveniny, tvořen drobným materiálem jako je can, vinyl, vývojka, ustalovač, tvůrčí částice, umělecké vlohy, kreativita, zvláštní komolení spisovného jazyka a drzost. Některé částice naplavené v místě již delší dobu ztrácejí unášecí sílu a cítí potřebu realizace. Typicky se jedná o vrstvenou usazeninu, což je stav, ke kterému nekteří pomalu míří.

Mezitím však docházi k zajímavému epicentru nezvykle daleko hlavního toku, avšak poměrně blízko přístavu veškerých naplavenin – hlavnímu nádraží, konkrétně Žižkova. Meandr zvaný Punctum se tedy v průběhu nadcházejícího víkendu stane zároveň ostrovem svérázné kultury východního sedimentu, respektive ostravských naplavenin, které zde migrují od počátku milénia po současnost. Puctum bude zaplaveno nejen hudbou, ale i výtvarným uměním.

Bo neni čas, ehm…

Výstava/maluvka:

Ondřej Tylčer (analogová fotografie, speciální zvětšeniny, prajzak)
Xtopix (graffiti, architektura, planek)
Subject Lost (grafika/čistá práce)
Hand Pleasure (koláž/ruční práce, post graffiti)
P.O.V (Point Of View) (Zine, antigraffiti, porno)
Yadel (analogová fotografie, koláž, zrno)

Hudba/bazmeky:

Subject Lost (live act!, velice speciální, kytara)
WeReUs (live act, elektro, premiéra, náplava senior)
Yadel (křak ne!, desky, lazytempo)
Petit (funk, náplava junior)

Jídlo/chacharing:

Vendul a Nina (manželka náplavy/ještě větší náplava, čo?)

Vítáme všechny matky s dětmi i bez nich. Vítáme samořejmě i otce s dětmi. Vítáme i otce bez dětí s matkami. Vítáme i otce matek/matky otců. Le take o!

23.5.2015, 18:00

Punktum Krásovka

enemMY

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>