© 2013 . All rights reserved. FD2013_logo

Pome na loďky!

Karvinský „Dokořán“ sice (zatím) nedosahuje věhlasu svých festivalových kolegů jako jsou „Povaleč“ či „Beseda u bigbítu“. Může se však pyšnit několikaletou tradicí, kouzelným místem konání a rok od roku vychytanějším lineupem. Bez nadsázky lze říci, že festival „Dokořán“ patří mezi nejzajímavější „malé“ festivaly, na které můžete v Česku během léta narazit.

Karvinsko má většina lidí zafixováno jako smutný a bezútěšný kraj zápolící s katastrofální nezaměstnaností, latentním rasismem a sklonem svých obyvatel k nadměrné konzumaci lihovin. Festival, pořádaný již devátým rokem místním občanským sdružením Iniciativa Dokořán shora uvedené klišé téměř dokonale boří.

Již tradičně se vše odehraje v krásném prostředí zámeckého parku, u vody, jen pár minut chůze od centra města. V areálu bude připraveno šest scén – dvě pro kapely, po jedné pro djs, filmové a divadelní fanoušky a zbývající stage bude zaplněna různorodým doprovodným programem. Národnostní složení interpretů bude tento rok rovněž neobyčejně pestré. Kromě kapel ze Slovenska, Německa či Itálie budete mít možnost narazit též na reprezentanty ostrovní mocnosti elektronické muziky – Velké Británie. Zahraniční hosty pak pochopitelně doplní plejáda českých umělců.

Lazytempo má tu čest vyslat své zástupce na Club stage, a to v sobotu 10.8. Zatímco pátek se na této scéně ponese ve znamení drum´n´bassu (Cern, Rido, Sayko a další), sobota přinese stylově mnohem různorodější program. Již k večeru vše zahájí funkster z ostravského ghetta Petit. Po něm se svým výběrem současné elektroniky nastoupí první línotempař Yadel, na kterého v obdobném duchu naváže lázeňský švihák z Luhačovic jménem Zlatomil. Se svou muzikální přednáškou se následně představí slovácko-balkánský etnolog Dr. Balkan a po bassové hodince v podání chlapíka, který si říká DSCDRMR, se na scéně objeví další zástupce Lazytempa, tropikalista Flu. O půlnoci pak čekejte legendu českého breakbeatu, neb zahraje Saku. A od jedné do čtyř se představí dvě zahraniční festivalové akvizice – Angličan Bad Tango a bulharský Pražák Line of Sight.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách festivalu; pokud vás zajímá především elektronika, tak klikejte rovnou zde. Zbývá tedy dodat snad jen jediné: „Pome na loďky!“

Festival Dokořán, 2013

8. – 10. 8. 2013

Loděnice, Park Boženy Němcové, Karviná

Vstupné na tři dny 300,- Kč / Čtvrtek 100,- Kč / Pátek 150,- Kč / Sobota 150,- Kč

http://festival.dokoran.info/

FD2013_logo

 

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>